Home » בלוג » מאמרים מקצועיים » אבחון בעיות עור מוקדמות – 5 טיפים שכדאי לאמץ

אבחון בעיות עור מוקדמות – 5 טיפים שכדאי לאמץ

מהו אבחון אירידולוגי

אם שאלתם את עצמכם למה השומה המופיעה על גופי גדלה לפתע, הרי יש צורך לאבחן את הבעיה אשר התגלתה בעור. אבחון בעיות עור מוקדמות עשוי לסייע לטיפול מקיף. אמנם כאשר מדובר על מחלות עור מקובל לחשוב כי הסימפטומים יופיעו על גבי העור, אבל  הסימפטומים עשויים להופיע גם במערכות אחרות בגוף. אם נביא כדוגמא את המחלה אסטמה של העור העשויה להתפרץ אצל ילדים המשחות הניתנות לטיפול מפחיתות את התסמינים אבל לא גורמות להם להיעלם והמחלה עשויה לתקוף שנית. אחת הדרכים לאתר בעיות עור היא באמצעות  אירידיולוגיה- אבחון באמצעות גלגל העין. אבחון מקצועי נעשה באמצעות תוכנת מחשב מתקדמת ומסייע במציאת הפתרון המתאים ביותר.

כאשר זה נוגע לאבחון מוקדם של מלנומה, יש חשיבות רבה לבצע אבחון ולא לדחות אותו לשלבים מאוחרים יותר במטרה לקבל טיפול בשלבים המוקדמים טרם החדירה לתוך העור.  לרבים מאיתנו יש שומות על הגוף  המופיעות בצורה עגולה או אובלית. שומות רגילות המופיעות בילדות או בבגרות אינן בעלות נטייה לשנות את הגודל או את הצבע, אבל שומות המופיעות לאחר מכן נדרשות למעקב. במידה וקיים זיהוי של שומה שאינה הופיעה קודם לכן, הרי חשוב ביותר לבדוק את השומה.

 מתי יש לגשת לאבחון

לשאלה מתי יש לגשת לאבחון, התשובה היא בעת שינוי השומה כאשר הקצוות נראים לא אחידים, הצבע אינו אחיד וכולל גוונים של חום או שחור וגם כחול או ורוד. יתרה מכך, כאשר מרגישים תחושה של רגישות , כאב או גירוד.  כאשר שינוי פני השטח של השומה  כולל נפיחות או דימום.

  בדיקה שגרתית בבית אינה מספיקה

במסגרת הבדיקה השגרתית בבית הכוללת מיפוי השומות מכף רגל ועד ראש אינה מספיקה ולכן יש להגיע לרופא על מנת לערוך בדיקה מקיפה יותר בייחוד כאשר מדובר על מצב של ריבוי שומות. במקרה הנ”ל לא תמיד קל לאתר שומות חדשות ולזכור את המראה. מכאן, קיימת חשיבות רבה להגיע לביקור אצל הרופא כאשר בעת הביקור אצל הרופא הוא ישאל אתכם לגבי ההיסטוריה הרפואית שלכם וכן יבצע בדיקה גופנית של השומה באמצעות מיקרוסקופ. יש לציין כי במקרים בהם קיים חשש לנגע תידרש כריתה של השומה באמצעות ניתוח בהרדמה מלאה.

 באמצעות מיפוי ממוחשב ניתן לבצע הערכה מקיפה של מצב השומות

בשנים האחרונות ניתן לראות את השינוי הרב בחל באבחון וטיפול בבעיות עור והטיפול בהן- הבא לידי ביטוי בשורה של מכשור רפואי מתקדם המאפשר לרופא לבחון את מצב העור באמצעים מתקדמים ולתת לחולה במחלה את הטיפול הטוב ביותר.

באמצעות בדיקה מקיפה הכוללת מיפוי ממוחשב ניתן לבצע הערכה של מצב השומות ולבחון את הטיפול המתאים.   ביצוע מיפוי ממוחשב אצל רופא מומחה בתחום עשוי להוביל לקבלת טיפול מתאים.

תוכן עניינים

הפסיקו לחיות בכאב
צרו איתי קשר

שאלות נוספות? אנחנו זמינים

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

האתר משווק ומתוחזק ע"י סוכנות דיגיטל בידול

מוכנים להפסיק לסבול ?

למידע על טיפולי הקליניקה
מלאו פרטים בטופס

רוצים לקבוע פגישת אבחון?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לפני שעוברים לווטסאפ, נשמח בבקשה שתשאירו פרטים

מרכז איריס גייר שולח חיבוק חם ואוהב לכל עם ישראל

עקב המצב, פתחנו מרכז נוסף לפגישת אבחון עם איריס גייר במרכז הארץ (אזור גוש דן)
כמו כן ממשיכים לקבל גם במושב זכריה אזור בית שמש.
אנו מזמינים אתכם ליצור קשר ולתאם פגישת אבחון בטלפון

ומאחלים לכולם בריאות איתנה ובשורות טובות.