"היום כבר לא כואבת לי הבטן וזה הדבר הכי מדהים שקרה לי בחיים"
עמית בת 23 משתפת בחוויה שלה

בעשור האחרון בילתה עמית בריצות בין רופאים כדי למצוא פתרון לכאבי הבטן חזקים שפקדו אותה ולא איפשרו לה לנהל חיים תקינים. באמצעות אבחון בגלגל העין, מצאנו את המקור לכאבים ובנינו לה תוכנית טיפול מתאימה. "אני מודה על כל רגע" אומרת עמית "זה הדבר הכי מדהים שקרה לי בחיים, אין לי מה להגיד חוץ מתודה" 

מגיל 14 סבלה עמית שקולינק (23) מכאבי בטן קשים. בדיקות על בדיקות שעשתה בעשר שנים האחרונות אצל טובי הרופאים השאירו אותה כאובה ומתוסכלת עם תשובה לא מספקת שיש לה מעי רגיז ואין מה לעשות, צריך ללמוד לחיות עם זה. עמית לא הסכימה לחיות כך, היא התעקשה למצוא פתרון וכך הגיעה אלינו. האבחון שעשינו לה בגלגל העין חשף בעיות שונות בכבד ובמעיים ואיפשר להתאים לה תוכנית טיפול מדוייקת. את התוצאות של האבחון והטיפול היא משתפת כאן ומזמינה כל מי שסובל מבעיות כאב וחווה תסכול לבוא ולמצוא גם את הפתרון לבעיית הבריאות שלו.

בעיות עיכול – מעצירות וגזים עד הליקובקטר וקנדידה

אחד הכאבים הנפוצים שתוקפים אותנו הם כאבי בטן. זאת תופעה שכיחה שיכולה להופיע בלי שום התרעה וגם לחלוף כלעומת שבאה. אולם יותר ויותר אנשים סובלים מבעיות וכאבים מטרידים שחוזרים לעיתים קרובות ואף הופכים להיות כרוניים. 2 מכל 5 אנשים סובלים כיום מבעיות במערכת העיכול. זה המון !! הרפואה המערבית לרוב מטפלת בבעיות כאלה עם תרופות המיועדות להקל על התסמינים ובהרבה מקרים מדובר על תרופות אנטיביוטיות במינון גבוה. למעשה נטילת תרופות שמטפלות בסימפטומים רק מחמירות את המצב. איך? ניקח לדוגמא מקרה של עצירות כרונית. לרוב במצב הזה המטופל יקבל תרופות שגורמות לריכוך מהיר ואינטנסיבי של הצואה כדי לשחרר אותה ממערכת העיכול (הגוף חייב, חייב להיפטר מהרעלים דרך הצואה). אבל הסיבה לכך שיש עצירות לא טופלה. ולכן היא תופיע שוב, ושוב המטופל ייקח תרופות משלשלות כדי להשתחרר מהעצירות. וכך זה יימשך ויוביל למצב שבו המעיים נחלשות ומתנוונות כיוון שהן כבר לא פועלות כדי לדחוף את הפסולת החוצה והמטופל נעשה תלוי בתרופות המשלשלות.

טיפול נפוץ אחר בבעיות עיכול ובחיידקים הוא בעזרת אנטיביוטיקה. אין ספק שאנטיביוטיקה נלחמת בחיידקים ומחסלת אותם, אבל בדרך גורמת נזק גדול לגוף ולאיברים שונים שבהם חיידקים מאוד חיוניים לתפקוד תקין ולריפוי. במצב חרום יש לה יתרון, אבל במצבים כרוניים – הנזק גדול מהתועלת. לדוגמא פרוטוקול הטיפול הרפואי להליקובקטור פילורי הוא הטיפול המרובע הכולל שילוב של 4 סוגי אנטיביוטיקה חזקים. האנטיביוטיקה המאסיבית שניתנת מחסלת גם את החיידקים החיוביים במעיים, מה שגורם להיווצרות של סביבה המעודדת התפתחות של פטרת מסוג קנדידה אלביקנס במעיים ואצל נשים גם בנרתיק ואז מתחיל מעגל קסמים שמוביל שוב לשימוש באנטיביוטיקה לטיפול בפטרת, במידה ומגלים אותה. האנטיביוטיקה מזיקה מאוד גם לכבד. במקרים רבים ההליקובקטור חוזר, ושוב ניתן טיפול אנטיביוטי חזק. בצורת הטיפול הזו העמידות לחיידק רק עולה ובסופו של דבר היא כבר לא תשפיע עליו.

 

העין מספרת לנו על מצב הגוף

תתארו לכם שהיו מפתחים בדיקה כזאת שמאפשרת לאבחן בדיוק איזה חלק בגוף שלנו לא מתפקד טוב והיינו מקבלים חיווי מדויק במה צריך לטפל כדי לפתור ביעילות את הבעיות שחוסר התפקוד הזה, כלומר המחלה, גורם לגוף? זה היה יכול להיות כלי חזק ועוצמתי לטפל בבעיות בריאותיות ומכאובים מהם אנחנו סובלים. אז מסתבר שיש דבר כזה – רופאים וחוקרים מובילים בעולם גילו שהמידע על מצב מערכות הגוף נמצא אצל כל אחד מאיתנו כסימנים בגלגל העין – בקשתית ובלובן העין, והדרך לקבל את המידע הזה היא על ידי פיענוח אותם סימנים. קוראים לזה – ארידולוגיה או מדע האבחון בגלגל העין. זה התחום שבו אני מתמחה ומטפלת מעל ל-20 שנה. באבחון דרך גלגל העין אפשר לקבל מידע מדויק על גורמים תורשתיים ועל המצב הנוכחי של הרקמות והאיברים. זה מידע שקשה עד בלתי אפשרי להשיג בשיטות אחרות, ולכן הוא חיוני כדי לפתור מחלות ובעיות שונות במערכת העיכול כמו הליקובקטר פילורי, קנדידה, עצירות כרונית, צרבות, ריפלוקס, טחורים, קרוהן, קוליטיס ועוד. 

במסגרת האבחון, אנו מצלמים את העין של המטופל בהגדלה, ולאחר מכן מעלים את התמונות על מסך המחשב ומתחילים באבחון, שלב אחרי שלב, כדי למצוא מה בגוף גורם לבעיה. מדובר בתהליך שאינו חודרני, לא כרוך בכאבים ומתאים לכל גיל. במהלך הפגישה אצלנו מקבל המטופל הסבר מפורט, פשוט ובגובה העיניים ממה הוא סובל ואיך אפשר לטפל ולהחזיר את הגוף לתפקוד תקין ולאיכות חיים ללא בעיות עיכול. "איריס צילמה לי את גלגל העין, העלנו את התמונה למחשב וראינו כל מיני בעיות שיש לי במעיים ובכבד שגורמים אצלי לכאבי בטן" מתארת עמית וממשיכה "פעם ראשונה שאני מגיעה למקום שבו אני מבינה ממה אני סובלת ולמה, ועוד יותר מזה – אומרים לי שיש תקווה ויש מה לעשות כדי להפסיק לסבול."

חיים ללא כאבים – זה אפשרי

אבחון בגלגל העין מספק תמונה מידע מדויקת על מצב כלל מערכות הגוף והאיברים השונים: הקיבה, המעי, הלבלב, התריסיון, הכד, הכליות ועוד ולכן מאפשר לגלות ולהבין בצורה מדויקת איזה איבר יצא מאיזון ומה גורם למחלה.

אחרי 3 חודשים של התמדה בתוכנית הטיפול, עמית חזרה לביקורת נדהמת מהתוצאות. "היום כבר לא כואבת לי הבטן וזה הדבר הכי מדהים שקרה לי בחיים. אין צורך לעבור את התסכול שאני חוויתי ולשמוע פעם אחר פעם מרופאים שאין מה לעשות אלא רק להמשיך ולחיות עם כאבים. אפשר להגיע לאבחון ולטיפול ולחזור לחיים ללא כאבים" אומרת עמית וקוראת לכל מי שחווה בעיה רפואית או כאבים מתמשכים לבוא ולמצוא פתרון.