טיפול במיגרנה וכאבי ראש

כאבי ראש על סוגיהם, לרבות מיגרנות, הם אחת התלונות הנפוצות ביותר של אנשים. כל אדם צפוי לסבול מכאבי ראש מדי פעם, כשיש אנשים שאצלם הכאבים ממושכים או אפילו כרוניים. החדשות המעט יותר מעודדות הן שכיום יש מגוון רחב של דרכי טיפול בכאבי ראש ובמיגרנות, בין אם פתרונות קונבציונליים ובין אם אלטרנטיביים.

יש מה לעשות כדי להתמודד עם הכאב

כאבי ראש ניתנים לטיפול בלא מעט דרכים. זה מתחיל עם התרופות הבסיסיות יותר לשיכוך כאבים, שאינן מצריכות מרשם רופא ושנמצאות בארון התרופות של כל משפחה ישראלית. לצד זה ישנן תרופות ייעודיות לכאבי ראש שנחשבות ל”חזקות” יותר ונרכשות אך ורק עם מרשם, שלוקחים אותן לאחר הפניה של הרופא המטפל. לצד כל אלו תמצאו פתרונות אחרים לכאבים, דוגמת מדבקות מיוחדות המודבקות על הראש ויכולות להציע את ההקלה בכאבים שאנחנו מצפים לה.

שדה הרפואה האלטרנטיבית מציע שלל פתרונות לכאבי ראש ולמיגרנות. התפריט התזונתי שלנו משפיע בצורה משמעותית על המצב הגופני לכאן או לכאן. בין המזונות שנהוג לחשוב שיכולים להקל כאבי ראש ניתן למנות תפוחי אדמה אפויים, לחמים מלאים, שקדים, אבטיחים, שומשום, תרד ועוד. הפתרונות האלטרנטיביים עשויים לכלול תוספי תזונה וגם פעולות פיזיות הנעשות על הגוף, דוגמת דיקור סיני או טווינא (פיזיותרפיה סינית).

כמובן, בכל מקרה חייבים להקפיד על מנוחה מספקת ועל שתיית מים בכמויות גדולות. חשוב שהבריאות הנפשית תהיה תקינה, כך שאורח חיים רגוע ונטול לחצים הוא אחת ה”תרופות” הטובות ביותר לכאבי ראש.

הכל מתחיל באבחון

כלל האצבע בתחומים רבים ברפואה הוא שאבחון מהיר של בעיות ומחלות הופך את ההתמודדות איתן לפשוטה יותר. זה נכון על אחת כמה וכמה במקרה של כאבי ראש ומיגרנות. מומלץ לשים לב לגורמים האפשריים לבעיה (בעיקר כאשר הכאבים באים וחולפים מדי פעם) ולטפל בכאבים טרם הופעתם או בשלבים הראשונים שלהם. לאחר מכן הכאבים עלולים להתחזק ולהפוך את המשימה למעט מורכבת יותר.

יש כיום שיטות שונות לאבחון כאבי ראש, כולל המקור שלהם, וגם לאבחון הגוף על פי אלמנטים שונים. כך, למשל, שיטת הרפואה האלטרנטיבה אירידולוגיה, אשר על פיה ניתן לאבחן את מצב האדם או אפילו את הנטייה הגנטית שלו לפי התבניות, הצבעים והמאפיינים האחרים של הקשתית. מה שחשוב יותר הוא שהמידע שמקבלים מאפשר להציע דרכים לטיפול בכאבי הראש, על פי האזורים שזוהו כ”חלשים” יותר. כאן הפתרונות יהיו בעיקר אלטרנטיביים, לרבות שינוי התפריט התזונתי, תרופות מן התחום ההומיאופתי וכדומה.

למידע נוסף על אבחון בעיות באמצעות אירידולוגיה לחצו כאן >>