טיפול במיגרנה

תוכן עניינים

סובלים מכאבי ראש חזקים ומשתקים? התקפי המיגרנה חוזרים שוב ושוב? גלו את שורש הבעיה והפחיתו את עוצמת ותדירות כאבי הראש עד להעלמתם

טיפול במיגרנה

התקפי המיגרנה איומים, אתם לוקחים כדור, מחשיכים את החדר ונכנסים למיטה אבל הכאב לא מרפה. כבר שנים אתם חווים את הסיטואציה הזו כשהכאב הולם, ממש דופק בראש, משתק ליום – יומיים ואף יותר. שוב ושוב אתם נאלצים להפסיד עוד יום לימודים או עבודה, להחמיץ עוד פגישה או אירוע חברתי וכעבור כמה ימים או שבועות שוב חוזר הכאב העוצמתי ומשבש את התפקוד היומיומי. כמה פעמים התפללתם שימצא הפתרון שימנע מהכאב המשתק לחזור.

טיפול במיגרנה – סימפטומים דומים  סיבות שונות

מיגרנה היא בעיה שכיחה מאד באוכלוסייה, כ- 15% מהנשים וכ-6% מהגברים סובלים ממיגרנות.

אצל הסובלים ממיגרנה, מופיעים אותם התסמינים: כאבי ראש חזקים הכוללים תחושה שהכאב הולם בחוזקה, לעיתים רק בצד אחד של הפנים, רגישות לאור, חולשה. לעיתים תופיע מיגרנה המתבטאת גם בכאבי עיניים חזקים והפרעה בראייה (מיגרנה של העין). חלק מהאנשים יסבלו גם מבחילות והקאות ועד להתקפים חריפים שעלולים לגרום לעילפון. חלק גדול סובלים מהתקפי מיגרנה עם אאורה המאופיינת בסימנים שמופיעים לפני כאבי הראש כגון הפרעות בשדה הראייה, שמיעת צלצולים באוזניים ונימול.

ידוע כי כאבי הראש מחמירים במצבים כגון: לחץ נפשי, עייפות, רעב, שינוים במזג האוויר, אצל נשים שינויים הורמונאליים במהלך המחזור החודשי,  מוצרי מזון כגון שוקולד, גבינות צהובות, משקאות המכילים קפאין, יין ועוד. ההערכות הן כי קיימת מעורבות של כלי דם במוח בתהליך הגורם למיגרנה, יחד עם זאת הרפואה המודרנית עדיין לא הצליחה לאתר את המקור לכאבי הראש החזקים ולתופעות הנלוות.

טיפול במיגרנה ואירידיולוגיה 

כשמדובר בטיפול במיגרנות, אירידיולוגיה יכולה להציע פרספקטיבה ייחודית על ידי הסתכלות על הגוף כמכלול ולא להסתפק בהתמקדות בסימפטומים בלבד. עפ"י אירידיולוגיה מיגרנות קשורות לחוסר איזון או חולשה באיברים או מערכות מסוימות, אשר ניתן לזהות באמצעות ניתוח גלגל העין. על ידי בחינת דפוסים של גלגל העין בקרב אנשים הסובלים ממיגרנה, ניתן לאתר אזורים בגוף הדורשים תשומת לב מיוחדת ותמיכה כדי להקל על תסמיני המיגרנה ולמנוע אפיזודות עתידיות.

היתרונות של שימוש באירידיולוגיה לטיפול במיגרנה

אבחון וטיפול לא פולשני

אחד היתרונות המרכזיים של שימוש באירידיולוגיה לטיפול במיגרנה הוא האופי הבלתי פולשני שלה. בניגוד לבדיקות רפואיות מסורתיות שעשויות לכלול בדיקות דם או צילומים וסריקות הדמיה הגורמות לקרינה, אירידיולוגיה פשוט דורשת בדיקה מדוקדקת של גלגל העין באמצעות מצלמה מיוחדת או עדשה מגדילה. מדובר בדרך עדינה ונטולת כאבים לאסוף אינפורמציה לגבי מצב בריאותו של אדם. מכאן שמדובר בדרך נעימה, נוחה ומתאימה לכולם, אפילו לאנשים שנמנעים או מסרבים לעבור בדיקות פולשניות יותר.

מוכנים להפסיק לסבול ? לקביעת תור או מידע נוסף, השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם :

 

התאמה אישית של גישת טיפול באמצעות אירידיולוגיה 

יתרון נוסף של אירידיולוגיה בתחום טיפול במיגרנה הוא הדגש שלה על טיפול שמותאם באופן אישי. דפוסי גלגל העין של כל אדם הינם ייחודיים ואירידיולוגית מנוסה יכולה להציע המלצות טיפול בהתאם למאפיינים הספציפיים בהם היא צופה. גישה כה מותאמת אישית יכולה לסייע בטיפול בגורמים השורשיים למיגרנות, במקום רק בהתמודדות עם תסמינים באופן זמני. על ידי טיפול בחוסר איזון בסיסי בגוף, האירידיולוגיה שואפת לתמוך בתהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף ולאפשר הקלה ארוכת טווח בהתמודדות עם מיגרנות. יתרה מכך, האופי האינדיבידואלי של האירידיולוגיה מתאים לאופי המורכב והרב גוני של התקפי מיגרנה. ידוע, כי מיגרנות משתנות מבחינת טריגרים, סימפטומים וחומרתם מאדם אחד למשנהו, מה שמצריך גישת טיפול מותאמת אישית שמשקפת את הגיוון הזה. באמצעות הערכת גלגל עין מפורטת, אירידיולוגים יכולים להבחין בדפוסים ובסממנים הייחודיים הספציפיים לכל פרט, המנחים את הפיתוח של פרוטוקולי טיפול מותאמים המתייחסים לצרכים ולניואנסים המובהקים של מצבו של המטופל. גישה מותאמת זו משפרת את הדיוק והיעילות של טיפול במיגרנה, מביאה לתוצאות טובות יותר והקלה ארוכת טווח לסובלים.

גילוי מוקדם וטיפול מונע 

עקרונות האירידיולוגיה עולים בקנה אחד עם הרעיון של טיפול רפואי מונע, תוך שימת דגש על החשיבות של גילוי מוקדם ואמצעים יזומים לשמירה על המצב הבריאותי הכללי. על ידי זיהוי סימנים עדינים של חוסר איזון או חולשה בגוף באמצעות ניתוח גלגל העין, אירידיולוגים יכולים לזהות אזורים מוחלשים שעלולים לגרום להופעה של המיגרנות. גישה זו מאפשרת התערבויות ממוקדות שמטרתן לחזק את חוסנו של הגוף ולהפחית את הסבירות להתקפי מיגרנה חוזרים. למעשה, אירידיולוגיה משמשת ככלי פרואקטיבי למניעת הסלמה של מצבים כרוניים כגון מיגרנות.

טיפול במיגרנה באמצעות אבחון בגלגל העין

טיפול במיגרנה

באבחון אירידיולוגי ניתן לגלות באיזה איבר/איברים בגוף קיימת בעיה שגורמת לחוסר איזון בגוף, המוביל להתקפי המיגרנה ולטפל בשורש הבעיה, על מנת להפחית את תדירות ההתקפים, עוצמתם וברב המקרים למנוע את חזרתם.
איריס גייר, מומחית בינלאומית באבחון באמצעות אירידיולוגיה (המבוסס על מיפוי קשתית העין) ובאמצעות סקלרולוגיה (המבוסס על מיפוי לובן העין) , מאתרת את הגורם למחלות, גם אלה שאין להן הסבר קליני. איריס הגיעה לתחום האבחון על פי גלגל העין בעקבות מחלה שלה שגם לאחר אינספור בדיקות והתייעצויות עם מומחים לא נמצא לה הסבר קליני ולא טיפול. לאחר שנואשה, הגיעה איריס לאבחון אצל מומחים לאירידיולוגיה בארה”ב ובאיטליה אשר פתרו את הבעיות מהן סבלה כשנתיים. בהמשך החליטה ללמוד ולהתמחות אצל מומחים אלה ולשנות את ייעודה בחיים וכיום היא נציגו בישראל של האיגוד העולמי לאירידיולוגיה (IIPA ).

את האבחון האירידיולוגי מבצעת איריס בעזרת תוכנת מחשב מתקדמת שהיתה שותפה לפיתוחה ועל בסיס מיפוי של מבנה קשתית העין (Iris) – החלק שכולל את פיגמנט הצבע שקובע את צבע העיניים ומיפוי של כלי הדם בלובן העין (Sclera).

באמצעות האבחון בגלגל העין, בודקת איריס האם מקור המיגרנה קשור לבעיה במערכת העיכול כגון עצירות כרונית, הצטברות רעלים או שהמקור הוא בהיצרות של כלי דם או בכלל כתוצאה מבעיות נשימה הגורמות לפחות חמצן להיכנס לגוף. 

מוכנים להפסיק לסבול ? לקביעת תור או מידע נוסף, השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם :

אצל יוסי וייל, זיהתה איריס שהמוקד לחוסר איזון הינו הפרעות קשות במערכת העיכול והצטברות גבוהה של רעלים בכבד. בעיות אלה גרמו לכאבי הראש החזקים והטיפול בם שם קץ להתקפים הקשים. כך מתאר יוסי את מצבו לפני ואחרי האבחון בגלגל העין: 

“חבר לעבודה שאל אותי אם אני זוכר את עצמי בלי מיגרנה. אמרתי לו שב- 18 השנים האחרונות אני לא זוכר את עצמי בלי. הוא סיפר לי על האבחון של איריס והחלטתי לנסות. באבחון איריס זיהתה אצלי כל מיני דברים שנשמעו בהתחלה גדולים, לא הצלחתי להבין מה הקשר בין בעיות אלה למיגרנה. לאחר הטיפול אני יכול לומר שנגמרו הימים בהם הייתי חייב לשכב בחושך, ימים בהם סבלתי מכאבים עזים והתקפים נוראיים של 72 שעות. תודה לך איריס על החזרה לחיים”.

אם גם אתם מרגישים שהמיגרנה הפכה את חייכם לסיוט ושההתקפים משבשים את חייכם, אתם יכולים לשים לכך סוף כפי שעשתה טל פסח שמספרת:

“סבלתי מהתקפים של כאבי ראש חזקים במשך 10 שנים. בערך אחת לשבוע תלוי באיזו תקופה.. ניסיתי כדורים שונים, חלקם לפעמים הקלו, אבל לא העלימו לגמרי את כאב הראש. ובכל מקרה , תוך ימים ספורים הכאב היה חוזר. עשיתי בדיקות שונות אבל מקור הבעיה לא נמצא. ניסיתי טיפולים שונים, כדורים, דיקור סיני, צמחי מרפא, טיפול אצל פיזיותרפיסטית ושינוי תפריט. עברתי אבחון על ידי איריס וקיבלתי הנחיות לטיפול ל- 3 חודשים ראשונים. לשמחתי השיפור בעקבות הטיפול היה מידי. תדירות ההתקפים פחתה לפעם בחודש ועם הזמן גם העוצמה פחתה. בעקבות הטיפול שלך, קיבלתי בחזרה שגרה ללא כאבי ראש. אני יכולה לתכנן שבוע מלא מבלי להניח מראש שכנראה לפחות יום אחד בשבוע אצטרך לבטל את כל התוכניות ולהישאר בבית. על כל אלה תודה!”.

שאלות ותשובות בנושא טיפול במיגרנה

באמצעות בדיקת סימנים בקשתית של העין, אירידיולוגים יכולים לזהות אזורים של חולשה או חוסר איזון בגוף שגורמים למיגרנה. גישה הוליסטית זו שואפת לטפל במקור של הבעיות שעלולות לעורר התקפי מיגרנות כמו למשל חוסר איזון הורמונלי. על ידי זיהוי וטיפול בשורש הבעיה ניתן להעניק למטופלים הקלה משמעותית וארוכת טווח. 

סיבות נפוצות כוללות גנטיקה, הפרעות הורמונליות, לחץ פיזי או נפשי, שינויים בתזונה או בשינה, וחשיפה לסביבה רועשת או מוארת במיוחד.

תסמינים נלווים יכולים לכלול כאבי ראש חזקים ודופקים, רגישות לאור ולקולות, בחילות והקאות, ובמקרים מסוימים גם תחושת סחרחורת וקושי בראייה.

היתרונות כוללים זיהוי מדויק יותר של מקור הכאב והפחתת סיכון לטיפולים בלתי נחוצים או בלתי אפקטיביים.

טיפולים נוספים בקליניקת איריס גייר