טיפול בעצירות

סובלים מעצירות, כאבים ונפיחות בבטן? כבר ניסיתם לשנות תזונה, דיאטת מיצים ואפילו חומרים משלשלים, אבל העצירות חוזרת ואפילו החמירה? הגיע הזמן לעבור אבחון שיגלה מהו מקור הבעיה לעצירות.

טיפול בעצירות

עצירות מתבטאת בתנועת שרירי מעיים מועטה (פריסטלטיקה) שאיננה מספיקה על מנת לסלק מהגוף את הפסולת שהצטברה במעי הגס בזמן המתאים. לבעיה של עצירות מתמשכת יש השלכות בריאותיות רבות. אגירת הפסולת בגוף גורמת לתסמינים רבים שמובילים לירידה באיכות החיים: כאבי בטן, הרגשה של נפיחות ולחץ, גזים ועייפות. אם העצירות כרונית ונמשכת לאורך זמן, תיתכן עלייה גם במשקל. בנוסף ייתכנו צואה קשה ובעקבות זאת דימומים ואף היוצרות של טחורים.

כאשר העצירות ממושכת, הצטברות הרעלים במעי הגס, גורמת לספיגתם במעי ולכניסתם אל זרם הדם ומכאן לאיברי הגוף השונים. דרגת רעילות גבוהה באיברי הגוף עלולה לגרום להתפתחות מחלות דלקתיות שונות כגון דלקת מפרקים, לכאבי ראש ומיגרנות, אלרגיות ואף לגידולים ממאירים במעיים.

איריס גייר מתארחת באולפן YNET על עצירות והדרך להחלמה

הפתרון שעדיין לא ניסית

ניסית כבר הכל והתייאשת: תזונה עשירה בסיבים, דיאטת מיצים ואפילו חומרים משלשלים ועדיין לא נמצא פתרון לבעיה. אם לא טיפלת במקור לעצירות היא תחזור שוב ושוב ועלולה להיות כרונית. חשוב לדעת כי חומרים משלשלים הם פתרון זמני שרק עלול להחמיר את בעיית העצירות שכן יגרמו לשרירי המעיים לא לעבוד ולהתפתחות של מעי עצל. בעיית העצירות רק תלך ותחמיר.
שימוש במשלשלים גורם להתמכרות לתרופות אלו ועם הזמן יש צורך לקחתם במינון גבוה יותר עד שאינן עוזרות כלל. גם השימוש בצמחים טבעיים שמכילי גליקוזידים (סנה, אלוורה…) ממכר ולא יעיל ועם הזמן נוצר נזק לתאי ריריות המעיים והתפתחות מחלת ה- MELANOSIS COLI, שגורמת לאפופטוזיס (צורה של מוות תאי). מחקרים הראו קשר להתפתחות סרטן המעי הגס.

מה כן ניתן לעשות?-אבחון בגלגל העין יזהה את הסיבות לעצירות

איריס גייר, מומחית באבחון באמצעות הסתכלות על סימנים המופיעים בעין ומשקפים את מצב הבריאות של האדם (אירידיולוגיה וסקלרולוגיה) מאתרת את הגורם להתפתחות הבעיה הבריאותית, המקור לעצירות קשור במערכת העיכול, אולם יכול להיות שונה מאדם לאדם. הגורמים לעצירות יכולים להיות: הצטברות של רעלים במעיים, רמת חומציות גבוהה במעיים, תזונה דלה בסיבים תזונתיים, חוסר איזון ברובד החיידקים הטובים במעי (הפלורה של המעיים), חוסר איזון באנזימי עיכול המפרקים את המזון, פגיעה בשרירי המעיים האחראיים לפעולת הפרסטלטיקה שדוחפת את הפסולת אל מחוץ למעיים, חוסר איזון בקטריאלי, הימצאות פטריית קנדידה במעיים. כמו כן ייתכן כי העצירות הינה על רקע רגשי ועוד.

לפי ממצאי האבחון, מתאימה איריס את הטיפול לבעיה הספציפית , מתוך מגוון טיפולים טבעיים,  בהם התמחתה במרכז של ד”ר Jensen Bernard בארה”ב, הנחשב למרכז הגדול בעולם בתחומי הרפואה הטבעית והאבחון האירידיולוגי. לאיריס ניסיון גדול באבחון וטיפול באנשים שסובלים מעצירות והתייאשו כבר ממציאת פתרון.

על האבחון ומציאת הטיפול היעיל, ניתן ללמוד מדבריו של יעקב מנחם שסבל מעצירות ובעיות עיכול קשות: “הגעתי מיואש ומותש לגמרי, פיזית ונפשית לאחר מסע ייסורים של מעל שנתיים בניסיון למצוא מזור לבעיית העיכול הקשה שלי שכללה עצירות קשה, נפיחות בבטן וכאבים עזים יום יומיים, שהקשו עליי מאוד וגרמו לי לצער עקב הקושי התפקודי וקיום המצוות היומיומיות. אני מודה לך ולצוות על הסבלנות למרות שההתחלה איתי הייתה קשה. היום לאחר כ- 5 חודשים אני פשוט אדם חדש, זה מזעזע לחשוב למה הבורות שלנו בנושא תזונה ואורח חיים נכון יכולה לגרום. חזרתי לחיים, ללא תרופות, ללא בדיקות, ללא ייאוש וחוסר אונים. אני ואשתי מודים לך מקרב לב ומברכים אותך שתזכי להיות שליחה נאמנה לעוד הרבה אנשים”.

מכירה את הנושא מקרוב

איריס הגיעה לתחום האבחון על פי גלגל העין בעקבות המקרה הפרטי שלה. לאחר שבמשך שנים ואינספור בדיקות לא התגלה המקור למחלתה. גם איריס סבלה מבעיות עיכול קשות, עצירות כרונית ועלייה במשקל, עייפות וחולשה. מבחורה צעירה ואנרגטית שמילאה תפקיד בכיר באחת מחברות התוכנה המובילות בארץ, נאלצה להתמקד בבעיותיה הבריאותיות, לעבור בדיקות רבות ואינספור התייעצויות עם מומחים. מתוך ייאוש פנתה לאבחון אירידיולוגי ובהתאם לתוצאות האבחון קיבלה טיפול שפתר את הבעיות מהן סבלה במשך שנתיים. לאחר שנרפאה בזכות האבחון האירידיולוגי והטיפול שניתן בהתאם, החליטה לשנות קריירה וללמוד אצל המומחים המובילים בעולם בתחום מדע האירידיולוגיה: ד”ר דניאל לו ריטו מאיטליה, ד”ר בלינפנטה מקנדה ובמרכז של ד”ר ברנרד ג’נסן בארה”ב. כיום איריס היא נציגת האיגוד העולמי לאירידיולוגיה (IIPA ) בישראל. את האבחון האירידיולוגי מבצעת איריס על ידי צילום העין במצלמה ומיקרוסקופ ייעודיים בעלי רזולוציה גבוהה ובעזרת תוכנת מחשב מתקדמת שיזמה את פיתוחה בשיתוף עם החוקרים המובילים בתחום מרחבי העולם.b

 

עצירות היא לא גזרת גורל – יש פתרון! אבחון אירידולוגי מקצועי יגלה מהו המקור לעצירות וטיפול מותאם ישפר את מצבכם וימנע מהעצירות להפוך לבעיה כרונית.

טיפולים נוספים בקליניקת איריס גייר