טיפול בפיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה – לאתר את המקור למחלה

פיברומיאלגיה | אבחון פיברומיאלגיה | טיפול בפיברומיאלגיה

את סובלת מכאבים עזים ומפושטים בשרירים, מפרקים, צוואר וגב, עד כדי כך שיש ימים בהם את לא מסוגלת לקום מהמיטה, את תשושה ומרגישה חולה כל הזמן, נעדרת מהעבודה ולא מצליחה לתפקד בבית. חודשים רבים עברו ורב הסיכוי ששנים עברו, אינספור בדיקות ורופאים, עד שקיבלת את האבחנה שאת סובלת מתסמונת פיברומיאלגיה. פעמים רבות התסמונת כלל לא מאובחנת מכיוון שהסימפטומים דומים לאלו של מחלות אחרות.
גם כאשר האבחנה היא ברורה, לרפואה הקונבנציונאלית אין הסבר להתפרצות הסימפטומים היות שלכאבים אין רקע דלקתי ולכן אין טיפול ייעודי. מחקרים מצביעים על כך שהכאבים קשורים ברגישות יתר של מערכת העצבים המרכזית, אולם הסיבה לכך איננה ידועה. כן ידוע שב-  95% מהמקרים החולות הן נשים, רובן בקבוצת הגילאים 30 עד 50.

הכאבים העזים שברב המקרים הינם כרוניים ולאורך תקופות ארוכות, מלווים ברב המקרים
(כ- 90%)  גם בתשישות כרונית ובתחושה של מחלה כמו בשפעת. בנוסף, אצל רב החולות, יופיעו גם הפרעות בשינה: קושי להירדם ויקיצות רבות, ייתכנו גם כאבי ראש, סחרחורות,  קשיים בריכוז ובעיות בזיכרון, נימול בידיים ורגישות בקיבה.

חושבת שניסית כבר הכל?

אם הכאבים בלתי נסבלים ייתכן שתקבלי המלצה לקבל תרופות לטיפול בכאב כרוני או תרופות לשיפור השינה, אבל הן לא משפיעות על כולם או משפיעות באופן חלקי ויש להן תופעות לוואי רבות. לכן ההמלצה העיקרית היא לפעילות גופנית אירובית על מנת להפעיל את מערכת השרירים ולטיפולים מתחום הרפואה המשלימה.

אבל גם כאשר יש קצת הטבה הכאבים שוב חוזרים ושוב מתגברים ויש ימים שאת לא מסוגלת לזוז. והמחשבות שלא מרפות: אם רק היה אפשרי להפסיק את מעגל הכאב! מה ניתן עוד לעשות כדי לטפל במחלה שנחתה ככה באמצע החיים?

הגיע הזמן לעבור אבחון אירידיולוגי בגלגל העין ולחשוף את הגורם לבעיה

כאבי שרירים ועצמות, תשישות כרונית וחולשה הם רק הסימפטומים למחלה. על מנת להפחית מעוצמתם באופן משמעותי, צריך לאתר את המקור לתסמונת וכאמור עד כה אין בדיקה של הרפואה הקונבנציונאלית שמצליחה לספק מידע זה.

איריס גייר, מומחית באבחון באמצעות אירידיולוגיה (המבוסס על מיפוי קשתית העין) ובאמצעות סקלרולוגיה (המבוסס על מיפוי לובן העין) , מאתרת את הגורם למחלות, לרבות מחלות שאין להן הסבר קליני. איריס הגיעה לתחום האבחון על פי גלגל העין בעקבות המקרה הפרטי שלה. לאחר שבמשך שנים ואינספור בדיקות לא התגלה המקור למחלתה, הגיעה לאבחון אצל מומחים לאירידיולוגיה בארה”ב ובאיטליה אשר פתרו את הבעיות מהן סבלה כשנתיים. בהמשך החליטה ללמוד ולהתמחות אצל מומחים אלה ולשנות את ייעודה בחיים וכיום היא נציגו בישראל של האיגוד העולמי לאירידיולוגיה (IIPA ).

האבחון האירידיולוגי הרב-מימדי מבוצע על ידי איריס בעזרת תוכנת מחשב מתקדמת שהיתה שותפה לפיתוחה ועל בסיס מיפוי של מבנה קשתית העין (Iris) – החלק שכולל את פיגמנט הצבע שקובע את צבע העיניים ומיפוי של כלי הדם בלובן העין (Sclera).

אבחון פיברומיאלגיה בגלגל העין

במקרה של חולים בפיברומיאלגיה, הם סובלים אמנם מאותם הסימפטומים, אולם באמצעות אבחון אירידיולוגי מאתרת איריס מהי הסיבה לכך ואצל כל חולה הסיבה יכולה להיות שונה. מניסיונה הרב של איריס שטיפלה כבר במאות מקרים של פיברומיאלגיה, ניתן ללמוד כי הסיבות יכולות להיות שונות, החל מהצטברות של רעלים באזור המוח המוארך, שאחראי בין השאר גם להעברת פקודות לשרירים ועד לבעיות במערכת העיכול: הכבד והמעיים או בבלוטת התריס ועוד.

לאחר אבחון המקור למחלת הפיברומיאלגיה, מתאימה איריס את הטיפול לבעיה הספציפית בהתאם לממצאי האבחון , מתוך מגוון טיפולים טבעיים,  בהם התמחתה במרכז של ד”ר Jensen Bernard בארה”ב, הנחשב למרכז הגדול בעולם בתחומי הרפואה הטבעית והאבחון האירידיולוגי. כעבור כחודש, יתבצע מיפוי חוזר של לובן העין על מנת לבחון את ההתקדמות ולהתאים המשך טיפול, תהליך ההחלמה אורך מספר חודשים.

ניסיונה האבחוני והטיפולי הרב של איריס בתחום מחלת הפיברומיאלגיה, מצטרף לעוד אלפי מקרים של חולי פיברומיאלגיה אשר אובחנו וטופלו על ידי האירידיולוגים המובילים בעולם, כדוגמת ד”ר דניאל לו ריטו מאיטליה, אשר פיתח את מדע האירידיולוגיה הרב-מימדית, ד”ר ברנרד ג’נסן מארה”ב,
ד”ר בליפנטה מקנדה ואחרים.

על הצלחתה של איריס גייר בזיהוי הגורם לפיברומיאלגיה ובבחירת הטיפול המתאים, מעידה נינט שמש:“סבלתי מפיברומיאלגיה כשנה וחצי. כאבי הגוף לא אפשרו לי לתפקד בבית ובחוץ וניסיתי כל דבר שיכולתי. כלום לא עזר, המשכתי לסבול מכאב, הגעתי אל איריס במקרה, דרך האינטרנט. הקפדתי על תכנית הטיפול בעקביות ובסבלנות. כיום אני שנה אחרי, מרגישה מצוין, הכאבים נעלמו כלא היו, מתפקדת בקלות בבית ובעבודה, חזרתי לחיות. איריס, את הצלת לי את החיים”.

טיפולים נוספים בקליניקת איריס גייר