5 שנים של תופת בעקבות כאבי ראש עזים הסתיימו באבחון אחד: "בעקבות האבחון חזרתי לחיים"

איילת הגיעה אלינו אחרי שנים של סבל ממיגרנות. האבחון שעשינו לה, בגלגל העין, איפשר למצוא את הסיבה להתפרצות כאבי הראש אצלה ולהתאים לה טיפול ממוקד בדיוק בגורם הזה. את התוצאות של האבחון והטיפול אצל איילת אפשר לראות בחיוך הרחב והקורן שיש לה על הפנים. 

ב-5 השנים האחרונות, סבל ערן (51) מכאבי ראש מקבציים – Cluster Headaches. תחשבו על מיגרנות רק הרבה יותר חזק וחודר. כל מי שסובל ממיגרנות יוכל להזדהות עם התיאור שלו: כאבי ראש חזקים ומשתקים, נטילת משככי כאבים שלא באמת עוזרים,  ובעיקר תסכול וייאוש מתשובות של הרופאים ש"אין מה לעשות וצריך ללמוד לחיות עם זה" מספר ערן. "לא מאחל כאלה כאבים לשונאים שלי. איך אפשר להמשיך לחיות ככה?"

ערן הגיע למרכז איריס גייר כמוצא אחרון לדבריו, אחרי שכבר לא יכול היה לסבול יותר את הכאבים ואת המצב אליו נקלע – חוסר יכולת לעבוד, חוסר יכולת לתפקד בבית, אפילו חוסר יכולת לנשום. המצב הקשה הזה השתנתה אחרי שעבר אבחון מעמיק אצל איריס באמצעות פענוח הסימנים המופיעים בגלל העין כדי להבין, אחת ולתמיד, מה גורם לכאבים האלה להתפרץ אצלו. מדובר באבחון המבוסס על מחקר מדעי אשר מובילים רופאים וחוקרים בינלאומיים. "כאשר הסיבה לכאבים אותרה, איריס בנתה לי תוכנית טיפול מתאימה שבזכותה הצלחתי להיפטר מהכאבים" מספר ערן.

מידע מדויק על מצב הגוף

איריס גייר היא מומחית בינלאומית לאבחון באמצעות גלגל העין – תחום מדעי המבוסס על שנים של מחקרים קליניים. "באבחון אפשר לקבל מידע מדויק על גורמים תורשתיים ועל המצב הנוכחי של הרקמות והאיברים. זה מידע שקשה עד בלתי אפשרי להשיג בשיטות אחרות, ולכן הוא חיוני כדי לפתור מגוון בעיות בריאות ובהן מיגרנה, אבל גם בעיות עור ומעיים, פיברומיאלגיה, כולסטרול גבוה, יתר לחץ דם, ראומטיזם או סוכרת.

"במסגרת האבחון, אנו מצלמים את העין של המטופל בהגדלה, ולאחר מכן מעלים את התמונות על מסך המחשב. באמצעות התוכנה המתקדמת בעולם לאירידיולוגיה רב-מימדית, שפיתחתי ביחד עם מומחים בינלאומיים בתחום, אנחנו מתחילים באבחון, שלב אחרי שלב, כדי למצוא מה בגוף גורם לבעיה", מתארת גייר, ומדגישה כי "מדובר באבחון בתהליך שאינו חודרני, לא כרוך בכאבים ומתאים לכל גיל". במהלך הפגישה מקבל המטופל הסבר מפורט, פשוט ובגובה העיניים ממה הוא סובל ואיך אפשר לטפל ולהחזיר את הגוף לתפקוד תקין ולאיכות חיים ללא המיגרנות. בתום האבחון, מקבל המטופל דו"ח מפורט, עם הממצאים והמלצה לתוכנית טיפולים אישית.

לדברי ערן, "על ידי פיענוח של הסימנים בעין, איריס הסבירה לי בצורה מאוד ברורה מה קורה אצלי בגוף ואיך חוסר איזון במערכת אחת, יכול להשפיע ולגרום לכאב במקום אחר בגוף. אצלי רעלים במעי הגס וחוסר איזון בקטריאלי גרמו לכאבי ראש עזים במשך שנים. נדהמתי – כאב לי הראש והבעיה היתה בכלל במקום אחר בגוף. כל השנים עשו לי צילומי ראש, נתנו לי טיפולי תרופתיים נגד כאבים בראש שבכלל היה צריך לטפל במערכת העיכול."

"בניגוד לבדיקות אחרות, שכל אחת מהן מתמקדת באיבר אחר, אבחון בגלגל העין מספק תמונה מידע מדויקת על מצב כלל מערכות הגוף השונות: מערכת העיכול, הכבד, הכליות, מערכת השתן, מערכת הלב וכלי הדם ועוד", אומרת גייר. "אחרי שטיפלנו באלפי מטופלים הסובלים ממיגרנות, אפשר לומר בברור שהבעיה אינה נמצאת בראש אלא במערכות גוף אחרות שאינן מאוזנות, וזה מה שגורם לכאבי הראש" מסכמת איריס.  מדע האבחון בגלגל העין מאפשר לגלות ולהבין בצורה מדויקת איזו מערכת אינה מאוזנת וגורמת לכאבים. 

אחרי 3 חודשים של טיפול אצלנו, המצב של ערן השתפר פלאים: " היום אני במקום אחר לגמרי, מקום שלא חלמתי שניתן להגיע. אני חי, אני עובד, אני נושם, אני מתפקד. עברתי שינוי מקצה לקצה. והכי חשוב – אחרי שהייתי אצל טובי הרופאים והניורולוגים ושילמתי להם ממיטב כספי וכל מה שהיה להם להגיד הוא שאין לזה פתרון ואני צריך לדעת לחיות עם זה, היום אני יכול להגיד שיש לזה פתרון ואני חי ללא תרופות שמשגעות לי את מערכת הכבד והראש. אני ממליץ בחום."

בשורה התחתונה יש כאן בשורה משמחת כי במקום להיטרטר מרופא לרופא, לעשות בדיקה ועוד בדיקה, לפתח תלות בתרופות, ולהמשיך ולסבול, בעזרת האבחון אפשר לטפל בשורש הבעיה ולהגיע להחלמה.