טיפול באלרגיות

אם אתם מאלה שיודעים שהאביב מגיע לפי מספר ההתעטשויות בדקה וכמות חבילות הטישו שאתם מסיימים כל יום או אם לאורך השנה אתם סובלים מתגובה אלרגית כרונית כמו גרד בכל הגוף, נזלת בלתי פוסקת, עיניים דומעות ואדומות, קוצר נשימה ואפילו אסתמה אתם גם מבינים כמה האלרגיה פוגעת באיכות החיים. הטיפול הרפואי מתמקד בניסיון להקל על הסימפטומים בלבד שממשיכים וחוזרים שוב ושוב. כאן יש פתרון עבורכם.

אלרגיה היא תגובת-יתר של המערכת החיסונית כנגד חומרים החודרים לגוף. כאשר המערכת החיסונית חלשה הגוף מגיב "במלחמה" כאשר הוא נחשף לחומרים או מזונות שאין בהם סכנה, החודרים לגוף דרך מגע עם העור (חתולים, עקיצות דבורים), אכילה (אפרסקים, בוטנים) או שאיפה (אבקני פרחים, אבק, קרדית הבית), כימיקלים שונים ותרופות.

במצב מלחמה כזה מערכת החיסון יוצרת נוגדן נגד הגורם הזר (האלרגן) וביחד הם גורמים לשחרור חומרים כמו היסטמינים שיוצרים את התגובה האלרגית. התוצאה תהייה סימפטומים כמו נזלת, התעטשויות, גרד, פריחה ואדמומיות, דמעות, התנפחות של אברים מסוימים כמו שפתיים, עיניים ודרכי הנשימה, קוצר נשימה ואסתמה. חומרת התגובות יכולה לנוע מתגובה קלה יחסית כמו פריחה מקומית וחולפת, גודש באף ועיטושים, דרך גרד קשה ומפושט בכל הגוף, קוצר נשימה כרוני ועד מצב קיצוני ומסכן חיים כמו אנפילקסיס – "הלם אלרגי" שיכול לגרום למוות מהיר בעקבות התנפחות דרכי הנשימה שגורמת לחנק ואובדן הכרה. לרוב התסמינים מגיעים ביחד כמו נזלת ואסטמה או נזלת ובעיות בעור.

טיפול באלרגיות

טיפול באלרגיות – מה הפתרון למניעת התקפים אלרגיים?

מחקרים בישראל ובעולם חושפים שאחד מכל חמישה אנשים סובל מאלרגיה והשכיחות שלה גבוהה יותר משכיחותה של כל בעיה בריאותית או רפואית אחרת[לפי אתר קופת חולים כללית]. הסימפטומים של האלרגיה, בהתאם לרמת ההפרעה, פוגעים באיכות החיים – החל מאי נוחות בנשימה ועד להפרעות במהלך תקין של שינה, פגיעה בריכוז, שיבוש התפקוד היומיומי ועד מצבים מסכני חיים ממש.

הרפואה המערבית אינה יודעת לרפא ולמגר את הבעיה הזו והיא רואה בה מצב כרוני ומציעה דרכים להימנע מהגורם לאלרגיה או תרופות להקלה על התסמינים בלבד. טיפול תרופתי באמצעות אנטי היסטמינים (נגד יצירת היתר של היסטמינים) יכול להפחית מעוצמת ההתקף האלרגי באופן רגעי, אולם ברגע שהגוף ייחשף שוב לאלרגנים, יחזרו הסימפטומים וההתקפים.

אולם יותר ויותר מחקרים מראים את הקשר בין מערכת העיכול ומערכת החיסון. היום כבר ידוע ש-60% ממערכת החיסון של הגוף נמצאת ב…מערכת עיכול, כן !! כך שחוסר איזון במערכת העיכול משבש את פעילות המערכת החיסונית. הסיבות לכך שמערכת העיכול יוצאת מאיזון מגוונות ויכולות להיגרם כתוצאה ממצבים שונים כמו:

  • רמה נמוכה של חיידקים טובים בפלורה של המעיים
  • הצטברות של רעלים במעיים
  • רמת מלחים גבוהה
  • הצטברות ליחה
  • פטריית קנדידה
  • ועוד…

אז איך יודעים מה המקור לחוסר איזון במערכת העיכול והסיבה להתפרצות האלרגיה?

טיפול באלרגיות – אבחון בגלגל העין יגלה את המקור לתגובה האלרגית ויוביל להחלמה

באמצעות אבחון בגלגל העין ניתן לגלות את הנטייה הגנטית לפתח תגובה אלרגית ועוד יותר מזה – האבחון מאפשר לזהות את המקור בגוף שגורם לתגובת היתר של המערכת החיסונית ובהתאם לבנות תכנית טיפול ממוקדת ויעילה ולמגר את הבעיה. זאת המומחיות של איריס גייר, אירידולוגית בינלאומית שבאמצעות פיענוח סימנים המופיעים בעין (אירידיולוגיה וסקלרולוגיה), מאתרת את הגורם להתפתחות האלרגי ובהתאם לממצאי האבחון, בונה תכנית טיפולית לאיזון ולניקוי מערכת העיכול ולחיזוק הרמה החיסונית של הגוף.

 
טיפול באלרגיות

לדוגמא המקרה של איטה קופמן, שהגיעה בגלל בעיית העצירות הכרונית ממנה סבלה ואיזון מערכת העיכול הביא גם למיגור האלרגיה: “הגעתי אל איריס על מנת להקל על בעיית העצירות שלי, אבל מאז לא רק בעיית העצירות נפתרה….. נעלמו כלא היו תופעות האלרגיות העונתיות. אל תהססו! השינוי נמצא אצל כל אחד ואחת מאיתנועם עזרה והכוונה של איריס המדהימה תזכו גם אתם להיוולד מחדש. “

מירב בן ישי שסבלה מאלרגיה אביבית מתארת: ניסיתי למרוח את כל סוגי הקרמים הקיימים, ביקרתי אצל רופאים כולם אמרו שאין מה לעשות זה עונתי, יעבור, יחזור וימשיך כמו גלגל, בינתיים יש קרמים שמקלים. כשהגעתי לאיריס היא אבחנה שיש לי בעיה שמשפיעה על האלרגיות. אחרי הטיפול אצלה נעלמו לי כל האלרגיות שהיו מקשות על חיי בחילופי העונות”.

איריס עוסקת באבחון באמצעות גלגל העין מעל ל-20 שנים והגיעה לתחום לאחר שחלתה ולא נמצא שום הסבר קליני לסימפטומים מהם סבלה. לאחר שנואשה ממציאת הגורם למחלה וממציאת הטיפול המתאים, עברה אבחון אירידולוגי ובהמשך לאבחון קיבלה טיפול שפתר את בעיות הבריאות מהן סבלה. בעקבות המקרה הפרטי שלה החליטה ללמוד ולהתמחות אצל המומחים המובילים בעולם: ד”ר דניאל לו-ריטו מאיטליה, ד”ר בלינפנטה מקנדה ובמרכז של ד”ר ברנרד ג’נסן בארה”ב. את האבחון האירידולוגי מבצעת איריס על ידי צילום העין במצלמה ומיקרוסקופ ייעודיים בעלי רזולוציה גבוהה ובעזרת תוכנת מחשב מתקדמת שיזמה את פיתוחה בשיתוף עם החוקרים המובילים בתחום מרחבי העולם.

טיפולים נוספים בקליניקת איריס גייר