Home » בלוג » מאמרים מקצועיים » מה עוזר לכאבי ראש חזקים ומיגרנות?

מה עוזר לכאבי ראש חזקים ומיגרנות?

מיגרנה תסמינים

כשאנחנו מרגישים לא טוב אנחנו לרוב הולכים לרופא בתקווה שהוא ימצא את הסיבה שגורמת לנו לכאבים ובהתאמה גם יתן לנו פתרון שיעביר אותם. ההליך הזה לא תמיד יעיל עבור אנשים עם כאבי ראש חזקים ומיגרנות, לא תמיד ברור מה עוזר לכאבי ראש חזקים וזאת גם לאור העובדה שלא תמיד ברור מה גורם להם. אך בניגוד לכאבים אחרים בגוף שפשוט להבין את המקור שלהם ולכן גם פשוט לטפל בהם, מה עוזר לכאבי ראש חזקים נותר חידה בעבור רבים שסובלים מהם באופן תדיר ואפילו יום יומי.

מיגרנה – כאב הראש החזק והקשה 

אי אפשר לדבר על כאבי ראש חזקים מבלי להתייחס באופן ספציפי למיגרנה. מדובר בכאבי ראש חזקים שלרוב מלווים גם בתסמינים נוספים כדוגמת בחילות ורגישות יתרה לקולות ולאורות בהירים. לאור כל אלו אנשים שסובלים ממיגרנות מתקשים לתפקד במהלך הופעת התסמינים, תקופה שיכולה להמשיך שעות רבות ואפילו כמה ימים. הטיפול הרווח כיום במיגרנה אינו מונע אותה, אלא מנסה להקל את התסמינים.

  אבחון כאבי ראש חזקים

ההבנה מה עוזר לכאבי ראש חזקים מתחילה קודם בניסיון להבין מה גורם להם, שכן ברור כי טיפול באדם שיש לו כאבי ראש כתוצאה מחס וחלילה גידול בראש תהיה שונה בטיפול באדם שהתסמינים שלו נגרמים מעייפות יתרה או התייבשות. כיום הליך האבחון כולל לרוב בדיקות מקיפות כדוגמת בדיקות דם, בדיקת MRI ובדיקת CT והן במטרה למצוא גורם ברור שיהיה אפשר לטפל בו במקום לטפל רק בתסמינים, אך כשאלו חוזרים תקינים, נדרש אבחון טוב יותר.

נדרש טיפול מהשורש ולא פלסטרים

רבים חושבים שבשאלה מה עוזר לכאבי ראש חזקים צריך להתמקד בכאן ועכשיו – יש לי כאב ראש ואיך אני מעביר אותו. אך זאת לא בהכרח ההסתכלות הנכונה. טיפול בכאבי ראש חזקים, כדי שיהיה באמת אפקטיבי, צריך להיות מהשורש, ניסיון להבין מה גורם להם ולאחר מכן לטפל בתסמינים. כאשר רק מטפלים כול פעם בתסמינים באופן נקודתי, מפספסים את הטיפול הנחוץ באמת ולעיתים אפילו מאבדים את ההשפעה של הטיפולים הנקודתיים.

מה עוזר לכאבי ראש חזקים

אירידיולוגיה

אירידיולוגיה הוא אבחון בגלגל העין אשר מטרתו להבין בעזרת הגנטיקה והמאפיינים של העין את מצבו של הגוף ובפרט להבין מה גורם לכאבי הראש החזקים ומה יכול לעזור להם. בעזרת התבניות והמאפיינים שניתן לראות בגלגל העין, אפשר לגלות הרבה אודות המתרחש בגוף ובפרט אודות המתרחש בראש. לאחר שמקבלים תמונת מצב מקיפה בעזרת גלגל העין, אפשר לפנות לטיפול ממוקד שיכול לא רק להקל על התסמינים כמו שרוב התרופות עושות, אלא באמת לטפל בכאבים מהשורש. 

האבחון עצמו מתחיל על ידי צילום מיוחד ומקצועי של העין תוך שמירה על הצבעים ועל לובן העין לצורך האבחון המלא. בצילום יכולים אנשי מקצוע, בעזרת הגדלה והעמקה במידע, למצוא סימנים המעידים הן על מצבו הרפואי הנוכחי של המטופל, והן על מצבו הגנטי. 

טיפול בכאבי ראש לאחר אבחון אירידיולוגיה

כאשר מטפלים בכאבי ראש חזקים בעזרת אבחון אירידיולוגי, מנסים להבין מה באמת יכול לעזור לכאבי ראש חזקים, אך הפעם לגשת לשאלה עם מידע מקיף ומעמיק על מצבו של הגוף. הטיפול לאחר האבחון יכול להיות בתרופות מותאמות אך ניתן גם לבחור בטיפולים אלטרנטיביים שנמצאו יעילים בקרב אנשים רבים שסבלו מכאבי ראש חזקים. הטיפולים יכולים להיות בכל מיני תחומים מתוך רצון ליצור טיפול מקיף וכולל שיסייע. הטיפול יכול לשלב, לדוגמא, בניית תפריט והתאמת התזונה לצורך טיפול והרגעה, תרופות הומאופתיות וטבעיות כדוגמת תרופות טבעיות לגמרי ועוד.

כאבי ראש לא קשורים רק לראש!

אחד היתרונות הבולטים של שיטת אבחון זאת על פני שיטות אחרות הוא המיפוי הכולל של הגוף. פעמים רבות כאבי הראש מצביעים על בעיה אחרת שיש בגוף ויכולים להיות תופעת לוואי או תסמין חזק של כאבים אחרים כדוגמת בעיות עיכול, בעיות במערכת הדם ואפילו בעיות נשימה היכולות לגרום להעדר חמצן מספק ובהמשך לכאב ראש. אבחון מקיף של הגוף מאפשר לקבל תמונה רחבה יותר שלפעמים מעלה סיבות שונות לכאבי הראש החזקים.

מה לא עוזר לכאבי ראש חזקים

ברור כי כאבי ראש ומיגרנות יכולים להיגרם מכל מיני סיבות ובהתאמה גם האבחון והטיפול בהם משתנים מאדם אחד לאחר, כיום כבר ברור שישנם דברים שאינם עוזרים לכאבי ראש חזקים ולכן כדאי לקחת זאת בחשבון כאשר עושים אותם או אפילו לנסות להימנע מהם. הרשימה משתנה בין אדם אחד לאחר ולכן מומלץ להבין מה נכון בשבילכם, אבל אפשר להתחיל מלבחון את הגורמים הללו.

  1. קפאין – צריכת קפה באופן מופרז יכולה להחמיר תסמינים של כאבי ראש
  2. אלכוהול ויין בפרט גורמים לכאבי ראש, אך לעיתים הם גם משפיעים בטווח הארוך ולכן אם יש לכם מיגרנות תדירות כדאי לשקול להימנע מהם
  3. עייפות – שינה טובה חשובה באופן כללי לבריאות שלנו, אך עייפות יכולה בפרט לגרום לכאבי ראש, אתם בטח מכירים את התחושה הטובה של שינה טובה אחרי יום של כאבי ראש חזקים
  4. לחץ – אי אפשר להתעלם בין הקשר הישיר בין גוף לנפש, במיוחד בהקשר של לחץ ומעמסה רגשית לכאבי ראש וכאבים נוספים כדוגמת כאבי בטן

מה עוזר לכאבי ראש? לא להתייאש!

כדי באמת לטפל בכאבי הראש צריך בראש ובראשונה לא להתייאש. אולי בגלל שהם נפוצים, ואולי בגלל שהם באים והולכים, יאוש מטיפול וחיפוש פתרון הוא עניין רווח. אך אם אתם מחליטים שאתם רוצים לעזור למצב, אתם צריכים לנסות דרכים רבות ולהשקיע באבחון איכותי. אתם לא צריכים לחיות בפחד מפני התקף כאבי הראש הבא, ואין זה צריך לנהל אתכם, אפשר למצוא פתרון וזה מתחיל קודם כל, מלא להתייאש!

אנשים רבים סובלים מכאבי ראש חזקים ומיגרנות ולאחר ניסיון ממושך למצוא פתרון מבלי הצלחה, משלימים עם המצב וחיים בכאב תדיר ובייאוש. המצב לא חייב להיות כך, היום יש כבר הרבה יותר ודאות בנושא כאבי ראש חזקים, ובעזרת אבחון אירידיולוגיה בגלגל העין (קשתית העין ולובן העין), אפשר לגלות הרבה על הנסתר שמאחורי כאבי הראש וכחלק מכך, גם לעזור להפחית ואפילו למנוע אותם בעזרת טיפול מותאם.

שאלות ותשובות

מהם הגורמים האפשריים לכאבי ראש חזקים?

כאבי ראש חזקים יכולים להיות תוצאה של מספר גורמים, כוללים עייפות רבה, מתח נפשי, יתר לחות, או צפיפות בשרירי הצוואר והכתפיים.

האם תזונה מסוימת יכולה להשפיע על כאבי ראש חזקים?

כן, ישנם מזון ומשקאות שיכולים להשפיע על הכאבים. לדוגמה, צריכת מים בכמות מספקת יכולה למנוע דהידרציה, עשויה לגרום לכאבי ראש.

האם פעילות גופנית יכולה להקל על כאבי ראש?

כן, פעילות גופנית יכולה לשחרר חומרים טבעיים המסייעים בהקלה על כאבי ראש חזקים ובשיפור המצב הנפשי.

האם ייתכן שחוסר שינה ישפיע על כאבי ראש חזקים?

כן, חוסר שינה יכול להגביר כאבי ראש; חשוב לשמור על מערכת שינה סדירה ואיכותית.

תוכן עניינים

הפסיקו לחיות בכאב
צרו איתי קשר

שאלות נוספות? אנחנו זמינים

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

האתר משווק ומתוחזק ע"י סוכנות דיגיטל בידול

מוכנים להפסיק לסבול ?

למידע על טיפולי הקליניקה
מלאו פרטים בטופס

רוצים לקבוע פגישת אבחון?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

לפני שעוברים לווטסאפ, נשמח בבקשה שתשאירו פרטים

מרכז איריס גייר שולח חיבוק חם ואוהב לכל עם ישראל

עקב המצב, פתחנו מרכז נוסף לפגישת אבחון עם איריס גייר במרכז הארץ (אזור גוש דן)
כמו כן ממשיכים לקבל גם במושב זכריה אזור בית שמש.
אנו מזמינים אתכם ליצור קשר ולתאם פגישת אבחון בטלפון

ומאחלים לכולם בריאות איתנה ובשורות טובות.